Widoczny Arkadiusz Milik, pełna partia Piotra Zielińskiego

SSC Napoli dominowało w meczu z Torino FC. Wynik 2:1 to niski wymiar kary dla stanowiącego tło przeciwnika. Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik grali od początku, a ten drugi kilkakrotnie próbował strzelić gola.

– Trochę się martwię, ponieważ zmierzymy się z solidnym przeciwnikiem. Torino jest jedną z najlepszych drużyn w lidze, a my mamy za sobą wymagające starcie z Barceloną – mówił Gennaro Gattuso, trener SSC Napoli. Tak daleko posunięta kurtuazja wobec podopiecznych Moreno Longo zaskakiwała. Torino FC nie proponuje nic ciekawego od tygodni, a do Neapolu przyjechało po sześciu porażkach z rzędu.
Jeżeli Gattuso nie komplementował przeciwników z przyzwyczajenia, to w 19. minucie odetchnął z ulgą. Kostas Manolas główkował na 1:0 po wrzutce Lorenzo Insigne z rzutu wolnego. Grek schował się między obrońcami i pokonał Salvatore Sirigu. Napoli prowadziło i była to kara dla przeciwnika za bezmyślne prokurowanie stałych fragmentów gry blisko pola karnego.

Czytaj więcej:

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/872109/serie-a-ssc-napoli-stlamsilo-i-pokonalo-torino-fc-widoczny-arkadiusz-milik-pelna